Metal çatılar genellikle paneller arasındaki ek yerlerinin su sızdırması nedeniyle yalıtılırlar. Bu amaçla Purready UV dayanımlı, poliüretan esaslı likit yalıtım ürünümüz ve şerit geotekstil kullanılabilir. Temiz ve kuru metal yüzeye Purready sürüldükten hemen sonra şerit geotekstil yapıştırılır. İlk kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulanır.

Gizli Dere Sürme İzolasyon Uygulaması Kayseri

Gizli derelerde yapılacak yalıtım, güneşin zararlı UV ışınlarına ve sert atmosfer koşullarına dayanıklı olmalıdır. Aynı zamanda bu yalıtım sıcak-soğuk farklarından dolayı uygulandığı zeminde meydana gelecek hareketleri karşılayacak kadar da elastik olmalıdır. Emülzer PURREADY poliüretan esaslı, dar kanallarda fırça ile rahatlıkla uygulanabilen, ek yeri olmayan, UV dayanımlı ve elastik bir yalıtım malzemesidir. Kuru, yağsız ve tozsuz yüzeye 1250 gram/m² hesabı ile 2 kat PURREADY uygulanır. Derelerde geniş çatlaklar veya prefabrik parçaların ek yerleri varsa, iki kat PURREADY arasında taşıyıcı olarak 50 gram/m² polyester geotekstil kullanılmalıdır..

Gizli derelerde PURREADY ile yapılan yalıtıma alternatif olarak EMİLKOTE, EMÜLZER PLUS, Geotekstil ve ALÜTEC kullanılarak da yalıtım yapılabilir. Öncelikle temizlenip yüzey hazırlığı yapılan dereler 0,400 kg/m² Emilkote veya Emülzer CSP sürülerek astarlanır. Eğer çatlaklar varsa bunlar Bitüm Mastik KZ ile doldurulur. Çatlaklar veya prefabrik parçaların ek yerleri 50 gram/m² geotekstil keçe ile takviye edilmelidir. Dereler 2 veya 3 katta toplam 2kg/m² Emülzer PLUS kullanılarak yalıtılır. Son olarak bir kat ALÜTEC sürülerek yalıtımın daha uzun ömürlü olması sağlanabilir. Bu uygulama sonunda ek yeri olmayan ve süper elastik bir su geçirimsiz kaplama elde edilir.

Teras Çatıda Su Yalıtımı (Gezilen – Isı Yalıtımlı)

Çatı Teras Sürme İzolasyonu

Bütün yüzey Emilkote ile astarlanır ve en az 4-5 saat kurumaya bırakılır. Geniş çatlaklar varsa Emülderz Derz Dolgu Macunu  veya Emülzer Bitüm Mastik ile doldurulmalıdır. Çukur kalan bölgeler varsa Elastokote 2K kullanarak tesviye edilebilir.

Emilkote kuruduktan sonra Elastokote 2K uygulanır. Elastokote 2K henüz kurumadan üzerine 50gr/m² geotekstil keçe veya camtülü, ek yerlerinde 10 cm bindirme yapılarak serilir ve bastırılır.(Resim 3) Bu malzemeler ileride betonda veya şapta oluşacak çatlakların, izolasyon tabakasına geçmesine mani olurlar.

Su ve bitümün, özel yöntemler kullanılarak karıştırılması ile elde edilen, kullanıma hazır bir su yalıtım malzemesidir. Bünyesindeki su buharlaştıkdan sonra, sürüldüğü yüzeyde su geçirmez bir tabaka oluşturur.
Kullanım Alanları
Bütün yatay ve düşey yüzeylerde, Temel, Mahzen, Bodrum gibi kapalı ve ıslak hacimlerde sızıntı sularının izolasyonunda kullanılır. Çatlaklı yüzeylerde veya daha yüksek basınçlı suya dayanması gereken izolasyon uygulamalarında, camtülü, keçe, tecrit bezi, vb. donatıyla birlikte kullanılır.
EMİLKOTE, her marka bitümlü membran uygulamasından önce astar olarak kullanılır. Üstün yapışma özelliği sayesinde, üstüne uygulanan bitümlü membranların, yüzeye daha sağlam ve boşluksuz yapışmasını sağlar.
EMİLKOTE, elenmiş ince kum ve bir miktar çimento kullanılarak elde edilen şap malzemesi mala ile çekilerek, zemindeki çukur bölümler tesviye edilebilir veya izolasyon katları üzerinde koruyucu tabaka oluşturulabilir.
Sıcak bitümle parke yapıştırma uygulamalarında, şap üzerine astar olarak sürülür.
İnşaat kalıplarına sürülerek, kalıpların kolay sökülmesi ve düzgün bir yüzey elde edilmesi sağlanır. Beton suyunun kalıpları etkilemesini önler.
Avantajlar
Çok ekonomiktir.
Yanıcı ve zehirli maddeler ihtiva etmediğinden, kapalı yerlerde güvenle kullanılabilir.
Su ile inceltildiği için nemli dahi olsa her türlü yüzeye mükemmel yapışır.
Bünyesindeki su buharlaştıkdan sonra, su ile tekrar çözülmeyen ve su geçirmeyen bir tabaka oluşturur.
Uygulama Alanları
EMİLKOTE soğuk uygulamalıdır.

Yaklaşık %20 oranında su ile karıştırıldıktan sonra, ot fırça, rulo veya tabanca ile uygulanır. Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık 4-5 saatte kurur.

Yağışlı havalarda veya +5 dereceden düşük sıcaklıklarda uygulanmamalıdır.

Bir kat tam kurumadan diğer kat sürülmemelidir.

Kayseri’de Çatı adına ne varsa aklınızdan çıkarın bütün işleri bize bırakın…


Teklif Al